TÜRKİYE’NİN GELİŞEN MAKİNE SEKTÖRÜNE GÜÇ KATACAK MATEF FUARI 20 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle hazırlanan MATEF Üretim Teknolojileri, Sac İşleme – Metal İşleme Makineleri, Lazer - Otomasyon - Robotik Sistemler, Kaynak ve Yüzey İşlem Teknolojileri, Makine Ekipmanları ve Fabrika Donanımları Fuarı 20 Haziran Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
Makine sektörüne ait son teknoloji ürün ve hizmetlerin sergileneceği MATEF, sektörün önde gelen firmalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dört gün sürecek olan fuarda sac-metal işleme makineleri, boru-profil bükme ve işleme makineleri, lazer kesim tezgahları, plazma kesim makineleri, presler, testereler ve daha fazlası sergilenecek.
Türk makine sektörünün gücü bu fuarda tanıtılacak
Yerli makine üreticilerinden oluşan katılımcı profili ile dikkat çeken fuarda Türkiye’nin makine endüstrisindeki gücü gözler önüne koyulacak. Sektörün lider firmaları doğrudan yerli ve yabancı ziyaretçilerle bir araya gelecek. Sektörün önemli üreticilerinin makinelerini sergileyeceği fuara, 68 ülkeden profesyonel ziyaretçi ön kayıt yaptırdı.
Fuara Ticaret Bakanlığı destekleriyle yapılan yurt dışı alım heyeti organizasyonu ve Tüyap yurt dışı ofisleri aracılığıyla Rusya, Balkanlar, İran, Gürcistan başta olmak üzere çeşitli ülkelerden yoğun yabancı ziyaretçi gelmesi bekleniyor.
Küreselleşen dünyada ihracatın önemini vurgulayan bir fuar
Türkiye’de makine ihracatı her yıl ortalama yüzde 15 büyüme ivmesi gösteriyor. Her yıl makine ihracatını dünya ortalamasının üzerinde artıran Türk makine sektörü, ülke ekonomisinin ve ihracatının parlayan bir yıldızı olarak karşımıza çıkıyor.
Yerli üreticileri yabancı ziyaretçilerle bir araya getirme hedefi olan MATEF’in de bu kararlı büyümeye önemli katkı sağlaması hedefleniyor. Sektörün yeni bir markası olan MATEF Fuarı’nda önemli uluslararası iş birlikleri ile ticaret hacminin artacağı öngörülüyor.
 
4 gün sürecek olan MATEF, 20-21-22 Haziran tarihlerinde 10.00 ile 18.00 saatleri arasında, fuarın son günü olan 23 Haziran tarihinde ise 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN